امضای تفاهم نامه تاپیس با دانشگاه فردوسی

به منظور برقرای ارتباط منظم و سازمان یافته و بهره گیری از توانمدی های علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و مجموعه واحدهای تولیدی، مزرعه، گلخانه و کشت و صنعت، تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه فردوسی مشهد و مجموعه کشت و صنعت یکتا (تاپیس) منعقد گردید.

رئیس و هیئت رئیسه و جمعی از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد صبح روز پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۷ ضمن بازدید از مجموعه تولیدی بذر، گلخانه ها، سردخانه ها و مجموعه تولیدی چیپس و اسنک کشت و صنعت یکتا (تاپیس) و آشنایی با روند تولید این محصولات از مزرعه تا محصول نهایی، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه این مجموعه کشت و صنعت توانسته است به خوبی محصول را از سطح مزرعه به سبد خانوار ها برساند افزود:  اعضای این مجموعه با تلاش و پشتکار فراوان توانستند در سطح مزرعه و حتی قبل از آن با بهره گیری از دانش روز و تحقیقات گسترده محصول مناسب و با کیفیتی را تولید کنند و با اتصال آن به صنعت آن را به شکل مناسب در اختیار مصرف کننده قرار دهند.

وی همکاری نزدیک بین دانشگاه فردوسی مشهد و مجموعه کشت و صنعت یکتا را رمز موفقیت این مجموعه عنوان کرد و افزود: با ادامه همکاری ها و تحقیقات در زمینه های مختلف کشاورزی، صنایع غذایی و صنعتی میتوان این روند رو به رشد را ادامه داد و شاهد رشد روز افزون این مجموعه و سایر مجموعه مرتبط باشیم.

آقای علیرضا یکتا مدیر عامل شرکت کشت و صنعت یکتا ضمن تشکر از حضور رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد در مجموعه کشت و صنعت و بازدید از مجموعه های مختلف این شرکت، رمز پیروزی و موفقیت در عرصه های مختلف کشاورزی و صنعتی را همکاری و همراهی با مجموعه های دانشگاهی و دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد و اظهار داشت:  در این مجموعه سعی شده است تا با ایجاد کلیه حلقه های رابط محصولی مناسب و سالم از سطح مزرعه تا صنعت و سپس سبد مصرف خانواده ها ایجاد گردد. وی همچنین ادامه همکاری این مجموعه را با دانشگاه فردوسی مشهد مفید ارزیابی کرد و امضای تفاهم نامه همکاری بین این دو مجموعه را پلی به سمت پیشرفت در هر دو مجموعه دانست.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *