بازدید خیریه همدم از کارخانه تاپیس
یک میهمانی تاپ، با طعم” تاپیس”!
یک صبح سرد زمستانی می‌تواند گرم باشد. نه اینکه فقط فنجان چای داغ را سربکشید، نه! می‌توانید برای یک حرکت قشنگ همراه با گروهی صمیمی عازم نقطه‌ای شوید و لحظه‌هایتان را با عاشقی پیوند بزنید. درست مثل بازدید بروبچه‌های «همدم» که به همراه مدیریت موسسه توانبخشی همدم (فتح‌المبین) از کارخانه‌ی تاپیس صورت گرفت. بازدیدی که جنس‌اش از همان بازدیدهای دوران مدرسه بود. برویم سر دستگاه‌های بزرگ کارخانه. برویم و با چشم‌های خودمان ببینیم سیب زمینی پاک چطور به شکل چیپس‌های خوشمزه در می‌آید.
ظهر شنبه، ۲۶دیماه است و دختران همدم میهمان کارکنان کارخانه‌ی تاپیس اند؛ کارخانه‌ای که کارش همان فرآوری محصولات سیب زمینی و غلات است. تنها دارنده‌ی برند بذر سیب زمینی یکتا در ایران.
بازدید از محوطه یک تولیدی بزرگ شروع و چشم ‌همدمی‌ها به دستگاه‌هایی خیره شده‌است که سیب زمینی را به چیپس خوشمزه تبدیل می‌کند. همان چیپسی که زیر زبان همه‌مان مزه می‌کند و طعم لحظه‌های خوش در کنار هم بودن می‌شود. اول محوطه کارخانه و بعد خط تولید و فرایندی بهداشتی و مکانیزه. و بعد کارشناس تاپیس مراحل ساخت و تولید چیپس را برای همدمی ها توضیح می‌دهد.
وقتی بابا «یکتا» دعا می‌خواهد 
مهندس یکتا، پدر مهربان مجموعه و مدیرعامل کارخانه تاپیس است. بعد از بازدید خط تولید، از بچه‌های همدمی پذیرایی مفصلی می‌شود. «مریم»، یکی از بچه‌های همدم به نیابت از بقیه از مهندس یکتا تشکر می‌کند و جناب یکتا می‌گوید: « ما، اینجا روی سلامت و مرغوبیت محصول حساسیت ویژه ای داریم. خط تولید ما تازه ۲ ماه است که کارش را شروع کرده و ما هنوز اول راه هستیم.» یکتا، چشمش به چشم‌های همدمی‌ها گره می‌خورد و ادامه می‌دهد: « از شما عزیزانم که قلب‌های پاکی دارید می‌خواهم برای ما دعا کنید، چون در این مجموعه تعداد زیادی نیروی کار وجود دارد و امیدوارم روند و شرایط کار طوری مهیا باشد که پرسنل این مجموعه از کار و فعالیتشان راضی باشند.»
در ادامه‌ی گفتگوی صمیمی مهندس یکتا با بچه‌های همدم، گروه سرود همدم برای کارکنان تاپیس هنرنمایی می‌کنند. تکتم دختر روشندل گروه شعر امام رضا (ع) را می‌خواند و همان جا از امام رضا(ع) طلب می‌کند که از خدا بخواهد ساختمان این مرکز تولیدی به درازای ابدیت برمدار مهربانی و انسانیت استوار بماند و در توفانهای حوادث و تلاطم زندگی، به هر طرف پراکنده نشود. بعد از شعر امام رضاع، با همراهی تکتم وکمک مریم، مهتاب و نرگس آهنگ «جان مریم» و «ای ایران» را هم اجرا می‌کنند.
«تاپیس» و فوتسال ستاره‌ها 
تاپیس، هفته گذشته حامی برگزاری نمایشگاه «آفریقا تا برزیل» و مسابقه «فوتسال ستاره‌ها» بود. اتفاق خوبی که لحظه‌هایمان را شیرین کرد. از همان‌جا بود که تاپیس به عنوان دوست بچه‌های همدم (فتح‌المبین) خودش را معرفی کرد و ما همدمی‌ها برای دوست و یاور جدید همدم در آغاز کار فعالیت تولیدی تاپیس دعا کردیم.
نقطه‌ی پایانی برای آغاز 
گذر لحظات، بعد از صرف ناهار دسته‌جمعی، خیلی زود همه را به پایان دیدار نزدیک می‌کند. هدایای ویژه‌ای که تاپیسی‌ها به دختران همدم می‌دهند، نقطه‌ی اوج و پایان بخش یک روز خوب و بیاد ماندنی می‌شود. و اینطوری، یک میهمانی تاپ در شرکت تولیدی و کارخانه‌ی تاپیس، رقم می‌خورد، درحالی که همه می‌دانند این پایان، تازه شروع همدلی‌های طولانی و گرم با همدم است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *